Świetne występy i rekordy życiowe zawodników jastrzębskiego Klubu Biegacza MOSiR

Zawodnicy Klubu Biegacza MOSiR Jastrzębie-Zdrój wzięli przed wakacjami udział w krakowskim mitingu oraz biegu z okazji Dni Gminy Godów.

W sobotę 25 czerwca zawodnicy jastrzębskiego Klubu Biegacza wzięli udział w dwóch imprezach biegowych: krakowskim mityngu "I Ty możesz zostać Mistrzem..." oraz biegu w Krostoszowicach z okazji Dni Gminy Godów.

W Krakowie jastrzębianie pokazali się z bardzo dobrej strony ustanawiając aż pięć rekordów życiowych. Mistrzami na swoich dystansach zostali:
300 m - Kamil Swalski - 39.59 s (PB), Antonina Michalak - 45.15 s (PB)
400 m - Dawid Krakowski - 52.32 s (PB)
800 m - Magdalena Gajowy - 2:26.59 (PB)
1500 m - Andrzej Włoch - 4:10.82 (PB)

Ponadto na dystansie 100 m Antonina Michalak uzyskała czas 13.57 s, a Wiktoria Jagieło pokonała dystans 300 m w czasie 45.54 s.

Tego samego dnia w Krostoszowicach odbywał się bieg w ramach Dni Gminy Godów "600-lecie Krostoszowic". W zawodach udział wzięło troje jastrzębskich zawodników, którzy zanotowali bardzo dobre wyniki.

Bieg główny zawodów przeprowadzony został na dystansie 6 km. Zawodnik KB MOSiR Jastrzębie-Zdrój, Rafał Zieliński, zajął w kategorii OPEN miejsce tuż za podium, natomiast w kategorii M30 był pierwszy z czasem 30:52. Dystans 6 km pokonał także Tomasz Maron, który finiszował na 12. pozycji (8. miejsce w kat. M30).

W Biegu Juniora, w kategorii dziewcząt, na dystansie 600 m bezkonkurencyjna okazała się zawodniczka jastrzębskiego klubu - Zuzanna Blutko.